| Customization: | Available |
|---|---|
| Certification: | CE |
| Power Source: | Electric |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Small Table Top Fried Ice Cream Roll Machine with 4 toppings | |
| Voltage | 110V/220V |
| Frequency | 50HZ/60HZ |
| Power | 700W |
| Refrigerant | R22/R410A |
| Fruit trays | 4 fruit toppings |
| Pan diameter | 40 or 50cm, 2.5 depth |
| Production | 25L/H |
| Dimension | 1045*570*385 mm |
| N.W | 46Kgs |
Features of fry ice cream machine:
1, With 4 topping pans can hold fruit, flavors
2, Topping pan has keep fresh function.
3, Include transparent lid & Stainless Steel 304 shovel.
4, With High Quality Embraco Compressor, specially have compressor for topping pans.
5, Temperature can reach to -35 to -40ºC in one minute.
6, Food grade 304 stainless steel pan, health and durable
7, Cooper pipe inside, good handmade welding.
8, With defrost function, good for operation.

Extra function & accessories:
Product Display






