Horn Shape Ice Cream Cone Machine Ice Cream Wafer Maker
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Certification: | CE |
| Power Source: | Electric |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Gold Member Since 2016
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2016-07-11
Number of Employees
28
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- DST-32
- Process
- Thermal Processing
- Automatic Grade
- Manual
- Application
- Ice Cream Cone
- Customized
- Customized
- out Put(PCS/H)
- 800~1000
- Baking Time
- 1~2 Mins
- Operation
- Manual
- Cone No.
- 32
- Rate Power
- 13.5kw
- Transport Package
- Fiiber Wooden Box
- Specification
- 140*70*140cm
- Trademark
- Well Cooling
- Origin
- China
- HS Code
- 8438800000
- Production Capacity
- 500 Units/ Month
Packaging & Delivery
- Package Size
- 160.00cm * 90.00cm * 160.00cm
- Package Gross Weight
- 280.000kg
Product Description
Horn Shape Ice Cream cone machine ice cream wafer maker
Feature:
-- Speed baking: 1-2mins
-- Your logo carving on the cone mould is possible
--We can design your favorable cone shape according to your sample
-- High Production
-- Easy to operate, Easy for cleaning
-- Low noise, High Capacity with low Power
Deatial:



Operation:
Company Information:
FAQ:
| ice cream cone machine | |
| Item | DST-32 |
| Voltage | 220V/380V |
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Rate power | 15KW |
| Production | 800-1000pcs/hour |
| dimension | 1400*760*1400(mm) |
| N.W | 250kg |
Feature:
-- Speed baking: 1-2mins
-- Your logo carving on the cone mould is possible
--We can design your favorable cone shape according to your sample
-- High Production
-- Easy to operate, Easy for cleaning
-- Low noise, High Capacity with low Power
Deatial:



Operation:
Company Information:
Well Cooling is Professional manufacturer specilized in industrial blender , Slush machine,
cube ice machine, Popsicle machine , ice blender and all other Refrigeration Equipment.
After decades devolpment, also we have an experienced after sales and a professional
Technical team.
You're warmly welcomed to place an trail order to test our quality!
FAQ:
1, Lead time?
-- Within 10 days after receive payment
2, Payment mode?
--T/T, Western union, Paypal, Escow, ect
3, Packing?
--Fiber wooden boxes, suitable for International transportation
4, Warranty?
--1 Year and long life after-sale service
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Ice cream cone machine
- DST-32
- Horn Shape Ice Cream Cone Machine Ice Cream Wafer Maker
Related Categories
Hot Searches
- China Machine Factories
- Ice Cream Machine Factories
- Machine Maker Factories
- Machinery Ice Cream Factories
- Ice Cream Machine Maker
- Ice Cream Maker Making Machine
- Ice Cream Cone Making Machine
- Ice Cream Cone Making
- Soft Ice Cream Machine Maker
- Top 10 Machine
- Machine Trends
- Ice Cream Wafer Maker Bulkbuy
More